O projekte

Bytový dom Mendelsohn má desať nadzemných a jedno ustúpené najvyššie podlažie, pozostávajúce zo 60 bytov v rôznych výmerách - od jednoizbových po štvorizbové byty, ktorých dispozičné riešenia spĺňajú požiadavky moderného bývania.

Na najvyššom poschodí sú luxusnejšie štvorizbové byty s terasami. Na prízemí sú situované obchodné priestory so samostatnými vstupmi a vjazd do garáže. V suteréne v troch podzemných podlažiach sú k dispozícii parkovacie státia pre majiteľov bytov.

Výstavba nadzemnej časti stavby začala v auguste 2016. Predpokladaný termín ukončenia výstavby je koniec roka 2018

Štandard domu a bytu

  • Objekt je tvorený 60timi bytmi s kvalitnou dispozíciou, lódžiami, terasami, na dotyk od záhrad rodinnej zástavby

  • V cene sú aj kúpeľňové štandardy a prípravy pre kuchynskú linku

  • Vlastníci majú v cene zabezpečené garážové státia priamo v objekte

  • Vlastná kotolňa zaručuje efektívne prevádzkové náklady

  • Na najvyššom poschodí sú luxusnejšie štvorizbové byty s terasami

Developer

Spoločnosť BENCONT DEVELOPMENT, a.s. bola založená v roku 2008 ako komplexná developerská spoločnosť s možnosťou širokospektrálneho pôsobenia na trhu. Personálne v plnej miere vychádza z pôsobenia spoločnosti SIBAREAL, s.r.o. na developerskom trhu, pričom prevzala všetky jej zásadné aktivity.

Zameraním spoločnosti je komplexné riešenie developovaných území v pôsobnosti Slovenska. Zásadnou orientáciou je riešenie rezidenčného bývania štandardnej kategórie v kombinácii s rôznorodou možnosťou rozhodovania pre klienta - byty, radové rodinné domy, rodinné domy, apartmány.

Ďalšie projekty:

TUJETOIN bytový dom

Aktuálny bratislavský projekt. Realizácia cenovo dostupných bytov v mestskej časti Bratislava - Dúbravka. Odovzdanie prvých bytov novým majiteľom už v prvej polovici roku 2016.

VALERIÁN bytový dom

Rezidenčný projekt, 2 bytové domy, 64 bytov v rôznych výmerách - od jednoizbových po trojizbové byty. Súčasťou je podzemná garáž a obchodné priestory. Kolaudácia bytových domov na jar 2017.

Apartmánový dom Família Smokovec

Vo Vysokých Tatrách - 39 apartmánov, 18 predaných a 21 využívaných ako krátkodobé ubytovanie hotelového typu. /Projekt bol realizovaný vo finančnej spolupráci so Slovenskou sporiteľňou, ktorá poskytla celkový úver vo výške 2,5 mil. €/.

Nový Martin

Príprava územia o rozlohe 13 ha na výstavbu bytov a občianskej vybavenosti momentálne v štádiu realizácie stavebných prác,/financované UniCredit Bank, a. s. a Poštová banka, a. s. v objeme cca 4 mil. € následne refinancované Slovenskou záručnou a rozvojovou bankou/.

Jurský obytný park

Príprava územia o rozlohe 6 ha a realizácia výstavby bytov a občianskej vybavenosti, /financované UniCredit Bank, a.s objem cca 13 mil. €, Slovenská sporiteľňa, a.s. cca 7 mil € a VÚB banka cca 2,5 mil. €/.