BENCONT DEVELOPMENT prevzal bytový projekt Mendelsohn

Bencont Development prevzal od holandsko-slovenskej skupiny VVMZ bytový projekt Mendelsohn v bratislavských Podunajských Biskupiciach na rohu Krajinskej a Kazanskej ulice.

Bencont Development prevzal od holandsko-slovenskej skupiny VVMZ bytový projekt Mendelsohn v bratislavských Podunajských Biskupiciach na rohu Krajinskej a Kazanskej ulice.

„O túto investičnú príležitosť sme sa zaujímali dlhšie. Neďaleko totiž dokončujeme iný náš bytový dom Valerian, ktorého predaj sa vyvíja veľmi sľubne. Mendelsohn je solídne pripravený projekt so zaujímavou polohou a architektúrou,“ konštatuje konateľ developerskej spoločnosti Martin Šimurda. Projekt je svojím stvárnením odkazom na tvorbu významného architekta prvej polovice dvadsiateho storočia, predstaviteľa nemeckého expresionizmu Ericha Mendelsohna (1887 - 1953). Filozofiou jeho riešenia je vytvorenie silnej identifikácie okolia k domu, ktorý je odlišný a nie je stratený v bezmennom prostredí. Jeho autorom je architektonický ateliér a3a.

Bytový dom Mendelsohn bude mať má desať nadzemných a jedno ustúpené najvyššie podlažie. Pozostáva zo 60 bytov, ktorých priemerná cena vrátane parkovacieho miesta je 2 050 €/m² s DPH v rôznych výmerách - od jednoizbových po štvorizbové byty. Najlacnejší 44 metrový jednoizbový byt je dnes v ponuke za 89 500 €, najdrahší 91,8 metrový štvorizbák má dnes cenovku 185 000 €. Výnimkou sú  dva mimoriadne veľkometrážne byty s terasami v priemernej cene 345 000 €, ktoré sa nachádzajú na najvyššom, 11. poschodí.

Na prízemí bytového domu sú situované obchodné priestory s celkovou výmerou 543 m² samostatnými vstupmi a vjazd do garáže. V suteréne v troch podzemných podlažiach je k dispozícii 78 parkovacích miest na státie pre majiteľov bytov a obchodných priestorov.

Počas prípravy hrubej stavby mali noví majitelia bytov a obchodných priestorov možnosť čiastočne zasiahnuť aj do ich základnej infraštruktúry (kuchynské rozvody, sanita, elektroinštalácie, dvere,...). V prípade obchodných priestorov je možné korigovať aj veľkosť a členenie jednotlivých priestorov.

Pokračovanie výstavby nadzemnej časti stavby začalo v auguste 2016. Predpokladaný termín ukončenia výstavby je druhá polovica roka 2018.

Blízkosť mestskej hromadnej dopravy a štvorprúdovej komunikácie vedúcej k hlavným bratislavským dopravným uzlom sú výhodou bývania v tejto lokalite.

Podunajské Biskupice a neďaleká Vrakuňa majú výbornú infraštruktúru služieb, k Mendelsohnu je veľmi blízko hypermarket Kaufland a supermarket BILLA. Na dosah  je aj pošta, viacero reštaurácií, kaviarní, pobočiek bánk a mnoho obchodov.